Μικτές Ηλείας: Μία νίκη και μία ήττα με Αιτωλοακαρνανία

Οι Μικτές Ηλείας ολοκλήρωσαν τις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στον 5ο Όμιλο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, με μία νίκη και μία ήττα, σήμερα στο Ενωσιακό της Σπιάντζας, κόντρα στις αντίστοιχες της Αιτωλοακαρνανίας. Τόσο η Κ12 όσο και η Κ14 της Ηλείας είχαν αποκλειστεί και τα ματς δεν είχαν βαθμολογικό ενδιαφέρον γι’ αυτές.
Η Κ12 νίκησε 2-1. Το 1-0 έκανε ο Τρυφωνόπουλος και οι Ακαρνάνες ισοφάρισαν σε 1-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Το νικητήριο γκολ για την Ηλεία πέτυχε ο Φερεκίδης στο 53΄.

Η Κ14 ηττήθηκε 1-4 από την Αιτωλοακαρνανία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 και ο Μούσα ισοφάρισε. Το 1-2 όμως ήταν το σκορ ημιχρόνου, ενώ στο β΄ μέρος η Κ14 της Αιτωλοακαρνανίας πέτυχε άλλα δύο τέρματα για το τελικό 1-4.

ΠΗΓΗ: Εφημερίδα Πρωινή