ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ

8΄λεπτά ήταν αρκετά για να γνωρίσει την ήττα η  Μικτή Νέων από την αντίστοιχή της ΕΠΣ Αχαϊας με σκορ 3-1. Σε διάστημα 8 λεπτών η ομάδα της Ένωσής μας δέχθηκε 3 γκολ (28,34.36) κόντρα στην ροή του αγώνα αφού παρά το κακό ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι παίκτες της ΕΠΣΗ μέχρι και το 28΄ έλεγχαν το παιχνίδι πιέζωντας και δημιουργώντας ευκαιρίες προκειμένου να προηγηθούν.

Στην επανάληψη με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 50΄ ο Μπάλας μείωσε σε 3-1 ενώ στο υόλοιπο διάστημα του αγώνα η πίεση δεν μετουσιώθηκε σε γκολ ώστε να μπορέσουν οι ποδοσφαιριστές μας να διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω.

Η αποστολή της ΕΠΣΗ:  Χρήστος Πλατής (Πανηλειακός), Μιχάλης Ανδρουτσόπουλος (Αίολος), Αγαθοκλής Γρηγορόπουλος (Πανηλειακός), Γιώργος Χριστόπουλος (Αίολος), Χαράλαμπος Μπάλλας (Κεραυνός Χειμαδιού), Διονύσης Γιαννόπουλος (Αστέρας Αμ.), Θεόδωρος Κωνσταντόπουλος (Κεραυνός Χειμαδιού), Νίκος Χριστόπουλος (Πέλοπας Πελοπίου), Ευάγγελος Πλατής (Ερμής Πύργου), Λέανδρος Κόκκινος (Πανηλειακός), Γιώργος Λούσκος (Αλφειός), Γιάννης Φερεκίδης (Ερμής Πύργου), Παναγιώτης Μαρκόπουλος (Αστέρας Αμ.), Ευάγγελος Σπυρόπουλος (Πανηλειακός), Θεοφάνης Τσιγκούνης (Αλφειός), Ηλίας Κακόγιαννος (Αίολος), Ανδρέας Κόσκορης (ΑΠΟ Κουρτέσι), Βελισσάριος Ζωγάκης (Αστέρας Αμαλιάδας)