advertverios
ADVERTfarma_ileias

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
ΚΥΠΕΛΟ
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
Home

Η 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗ FOOTBALL LEAGUE 

  

1ος Όμιλος 

  SKITSO FOOTBALL 4

Σάββατο 15 Μαρτίου
Γλυφάδα-Χανιά 0-1
Αχαρναϊκός-Παναχαϊκή 2-0

Κυριακή 16 Μαρτίου
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0-3 (2' Οχάντζα, 61', 89' Τζιμόντζι)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-1 (8' Μαρτίνεθ - 10' Γκαλάν)
ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: 90+4 Τριάντος

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ-ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-2 (11' Ρουγκάλας, 38' πέν. Εμέκα)

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ-ΦΩΚΙΚΟΣ 1-6 (3' Παπαδημητρίου - 16' Πολυχρονόπουλος, 26', 39' Φράγκος, 37' Θέος, 60' Τζέκος, 75' Ασίγκμπα)

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2-1 ( 8' Κατσιαρός, 70'  Γκούρμα πέναλτι - 32' Γκονζάλες)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

#

Ομάδα

Αγ.

Βαθμοί

Ν

Ι

Η

Γκολ

1

Ολυμπιακός Βόλου

24

52

16

4

4

46-18

2

Α.Ο. Χανιά

24

44

12

8

4

28-13

3

Α.Ο. Ηρακλής Ψαχνών

24

43

12

7

5

31-12

4

Παναιγιάλειος

24

42

12

6

6

26-18

5

Φωστήρας

24

42

12

6

6

26-19

6

Καλλιθέα

24

37

9

10

5

31-20

7

Αχαρναϊκός

24

36

10

6

8

25-20

8

Παναχαϊκή

24

34

9

7

8

24-21

9

Φωκικός

24

33

10

3

11

29-27

10

Πανηλειακός

24

32

9

5

10

28-26

11

Επισκοπή

24

30

9

3

12

28-27

12

Αστέρας Μαγούλας

24

24

6

6

12

23-33

13

AO Γλυφάδας

24

9

2

3

19

15-59

14

Βύζας Μεγάρων

24

8

2

2

20

17-64

 

 

Η επόμενη (25η) Αγωνιστική

Α.Ο. Ηρακλής Ψαχνών -         Καλλιθέα

Φωστήρας -          Παναιγιάλειος

Α.Ο. Χανιά           - Αστέρας Μαγούλας

Επισκοπή - Πανηλειακός

Φωκικός - AO Γλυφάδας        

Αχαρναϊκός          - Ολυμπιακός Βόλου     

Παναχαϊκή - Βύζας Μεγάρων

 

Γ' ΕΘΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Κόρινθος - ΑΕ Καραϊσκάκης 1-1 

Δόξα Νέας Μανωλάδας - Αχαϊκή 1-0
Μεσσηνιακός - ΑΕ Ερμιονίδας 0-2 
ΑΕ Μεσολογγίου - Παναργειακός 1-1 
Παναρκαδικός - Καλαμάτα 1-0 
Πανναυπλιακός - Άρης Αιτωλικού 1-0 
Ατρόμητος Αχαϊας - ΠΑΟ Βάρδας 0-0 
Εθνικός Σαγέικων - Αστ. Αμαλιάδας/ΠΦΟ 1-2

 

Η βαθμολογία (σε 21 αγωνιστικές)

Ερμιονίδα             37-18   49

----------------------------------

Καλαμάτα             31-14   43

Παναργειακός      32-18   43

ΑΕ Καραϊσκάκης        26-20   41

Δόξα Ν. Μανωλάδας   28-20   36

Αχαϊκή                  24-16   33

Μεσσηνιακός       28-20   31

ΠΑΟ Βάρδας        16-14   31

-----------------------------------

Κόρινθος             21-16   31

Παναρκαδικός     19-18   30

Ατρόμητος Αχαΐας 26-21   29

Μεσολόγγι             29-27  26

Πανναυπλιακός     18-30 18

Αστέρας Αμ./ΠΦΟ 13-43   10

Εθνικός Σαγεΐκων  11-41   10

Αρης Αιτωλικού    12-33   8

 

Επομένη αγωνιστική (22η, 23/3)

 Δόξα Νέας Μανωλάδας - Κόρινθος
Αστέρας Αμαλιάδας/ΠΦΟ - ΠΑΟ Βάρδας

ΑΕ Καραϊσκάκης - Μεσσηνιακός
Αχαϊκή - ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΕ Ερμιονίδας - Παναρκαδικός
Παναργειακός - Πανναυπλιακός
Καλαμάτα - Ατρόμητος Αχαϊας
Άρης Αιτωλικού - Εθνικός Σαγέικων



Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΕΡΡΟΙΟΣ -27H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Τα αποτελέσματα

 

ΑΠΟ Κουρτεσίου - Νίκη Τραγανού : 0 - 1

 Αίας Γαστούνης - Άρης Αρχ. Ολυμπίας: 0 – 2

 Κένταυρος Μαγούλας – Ολυμπιάδα:1 - 0

 Ολυμπιακός Σαβαλίων – Χάβαρι: 2 - 2

 Προοδευτική - ΠΑΟ Κακοβάτου: 1 - 2

 Ενιπέας Λατζοίου - Λευκός Αστέρας Σκουρ.: 6 - 5

 Δάφνη – ΑναγέννησηΠαλαιοχωρίου: 3 – 2

 Ξενοφών Κρεστ. - Κεραυνός Χειμαδιού: 3 – 0

 

Η Βαθμολογία (σε 27  αγώνες)

 Νίκη Τραγανού              70-19     70

Άρης Αρχ. Ολυμπίας      64 -12    69

Κένταυρος Μαγούλας     50-32    53

Ολυμπιακός Σαβαλίων  51-37      48

Δάφνη Ανδραβίδας        39 -29     42

Ενιπέας Λατζοίου          51 – 39    40

Αίας Γαστούνης             43-44      38

Ξενοφών Κρεστένων      53 – 35   38

Κεραυνός Χειμαδιού      37 – 46   36

ΑΠΟ Κουρτεσίου            47-48     35

Λευκός Αστέρας Σκουρ. 44 - 52    34

Α.Ο.Χάβαρι                     35 -47     32

Προοδευτική                       34-48   23

ΠΑΟ Κακοβάτου             32 – 68   20

Αναγέννηση Παλαιοχωρ. 30–52     18

Ολυμπιάδα Γουμέρου        21-80     7

 


 

Η επόμενη αγωνιστική (28η) - Σάββατο 22/3

 Άρης Αρχ. Ολυμπίας - Νίκη Τραγανού(Κυριακή)

 Χάβαρι - ΑΠΟ Κουρτεσίου

 ΠΑΟ Κακοβάτου - Κένταυρος Μαγούλας

 Δάφνη - Ενιππέας Λατζοίου

 Λευκός Αστέρας Σκουρ. - Προοδευτική

 Κεραυνός Χειμαδιού - Ολυμπιακός Σαβαλίων

 Αναγέννηση Παλ. - Ξενοφών Κρεστ.

 Ολυμπιάδα - Αίας Γαστούνης

 

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ACS 

 

Tα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής 

 

Ηρακλής Π/Β – Αλφειός Επιταλίου:4 – 2  

Ηλειακός Λεχαινών – Αλφειονίδα: 3 – 0  

Κεραυνός Καλλικώμου - Ολυμπιακός Μυρτιάς:3 - 1

Ολυμπιακός Λαμπετίου - Α.Ο. Χελιδόνια: 0 – 3 ά. ά.  

Πέλοπας Πύργου - Αργοναύτης Κατακόλου: 1 – 4  

Αετός Αλποχωρίου - Ατρόμητος Καβασίλων:1 – 3  

Ηλειακός Βαρθολομιού - Ν. Απόλλων Δουνείκων:2 - 1

Μυρσιναικός – Ατρόμητος Βαρβάσαινας: 10 – 1   



 

Η   βαθμολογία (Σε 24  αγωνιστικές )

 

Ατρόμητος Καβασίλων  44 – 25         53

----------------------------------------------------------

Αργοναύτης Κατακόλου 51 – 19        51

Ν. Απόλλων Δουνείκων  62 – 27        49

Ηλειακός Βαρθολομιού   51 – 15        48

Αλφειός Επιταλίου          52 – 32        46

 

Ηλειακός Λεχαινών         45 – 22        46

Μυρσιναικός                    64 – 31        44

Κεραυνός Καλλικώμου    47 – 30        42

Ηρακλής Π/Β                   51 – 32        41

Αλφειονίδα Αλφειούσας 38 – 32         35

----------------------------------------------------

Πέλοπας Πύργου             34 – 38         33

Α.Ο. Χελιδόνια                 29 - 40        29

Ολυμπιακός Μυρτιάς       34 – 70        14

Αετός Αλποχωρίου           16 –80         6

------------------------------------

Ατρόμητος Βαρβάσαινας   11 –92        1

Ολυμπιακός Λαμπετίου      18 –48        0

 

*Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου έχει έξι μηδενισμούς  στα ματς με τον Αλφειό Επιταλίου, Ν. Απόλλωνα Δουνείκων, Αλφειό Επιταλίου, Ηλειακό Λεχαινών, Αλφειονίδα, Χελιδόνια   και -6 βαθμούς από το τωρινό πρωτάθλημα.

 

Η επόμενη αγωνιστική(25η)  

 

Αλφειός Επιταλίου - Αλφειονίδα

Ολυμπιακός Μυρτιάς – Ηρακλής Π/Β

Α.Ο. Χελιδόνια – Ηλειακός Λεχαινών

Αργοναύτης Κατακόλου- Κεραυνός Καλλικώμου

Ατρόμητος Καβασίλων – Ολυμπιακός Λαμπετίου

Ν. Απόλλων Δουνείκων- Απόλλων Δουνείκων

Ατρόμητος Βαρβάσαινας – Αετός Αλποχωρίου

Μυρσιναικός – Ηλειακός Βαρθολομιού 


 

 

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SM TEΡΖΗΣ  

 

                 1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα(24η αγωνιστική)

 

Α.Ε. Κανουλίων – Νέδας Γιαννιτσοχωρίου: 4 – 2

Θρίαμβος Πύργου – Άρης Λανθίου:2 – 1  

Ωλενιακός – Δόξα Ελαιώνα : 1 - 1

Πήγασος Πρασίνου – Απόλλων Ν. Φιγαλείας: 4 - 3

Α.Ο. Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως: 0 – 2  

Πανωλενιακός – Α.Ε. Πηνείας: 3 – 1  

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου – Α.Ο. Μακρισίων: 3 - 1

Θύελλα Πύργου – Ν. Ατρόμητος Λαστείκων:1 – 1  

 

                      Η βαθμολογία

                (Σε 24 αγωνιστικές )

 

Δόξα Ελαιώνα                56 –23            58

----------------------------------------------------------

Ολυμπιακός Ζαχάρως    63 –19            57

Α.Ε.Κανουλίων              37– 25            50

Πανωλενιακός                57 – 31           48

---------------------------------------------------------

Άρης Λανθίου                45 – 27           46

Θύελλα Πύργου              46 –33           37

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου 33 – 36           36

Απόλλων Ν. Φιγαλείας   45 –43           31

Ωλενιακός Ωλενας          31 – 35          30

Α.Ο. Μακρισίων             24 – 48          26

Α.Ε. Πηνείας                    33 – 38         27

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου          34 – 46          25

--------------------------------------------------------

Α.Ο. Νεοχωρίου               24 – 40         22

Θρίαμβος Πύργου             32 –48          21

---------------------------------------------------------

Ν.Ατρόμητος Λαστείκων 27 – 54          17

Πήγασος Πρασίνου            25 – 63        12

 

·       Ο Α.Ο. Αγ. Γεωργίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 2 βαθμούς

 

Επόμενη αγωνιστική(25η )

 

Νέδας Γιαννιτσοχωρίου– Αρης Λανθίου

Δόξα Ελαιώνα – Α.Ε. Κανουλίων

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Θρίαμβος Πύργου

Ολυμπιακός Ζαχάρως- Ωλενιακός Ωλενας  

Α.Ε. Πηνείας – Πήγασος Πρασίνου

Α.Ο. Μακρισίων – Α.Ο. Νεοχωρίου

Ν. Ατρόμητος Λαστείκων- Πανωλενιακός

Θύελλα Πύργου – Α.Ο. Αγ. Γεωργίου  

                  

                       2ος όμιλος

 

Τα αποτελέσματα(24η αγωνιστική)

 

Άρης Δήμητρας – Ν. Κόροιβος Κατσαρού: 0 – 2

Εθνικός Γερακίου – Πηνειακός: 1 – 3  

Πάνθηρες – Εθνικός Αμαλιάδας:0 – 3 ά. ά.  

Θύελλα Καρδαμά – Αχιλλέας Νεοχωρίου: 0 - 1

Φίλιππος Ανδραβίδας – Κένταυρος Σωστίου:3 – 0  

Κένταυρος Καπελέτου – Ηρακλής Πύργου: 1 – 4

Λέοντες Αμαλιάδας – Εθνικός Αμπελοκάμπου:1 – 2  

Αετός Κέντρου – Ελπίδα Βαρθολομιού: 5 - 2

 

                    Η βαθμολογία

                 

                (Σε 24 αγωνιστικές)

 

Εθνικός Αμπελοκάμπου            53 –23       56

-----------------------------------------------------

Αετός Κέντρου                          67 – 37      48

Ν.Κόροιβος Κατσαρού             50 – 25      46

Εθνικός Αμαλιάδας                   63 – 31      45

---------------------------------------------------------

Άρης Δήμητρας                        54 – 34       43

Εθνικός Γερακίου                      63 – 31      42

Φίλιππος Ανδραβίδας                41 –31       42

Θύελλα Καρδαμά                       43 – 34     35

Λέοντες Αμαλιάδας                    44 –  38    32

Αχιλλέας Νεοχωρίου                 35 – 37      30

Ελπίδα Βαρθολομιού                 39 – 45      29

Πηνειακός                                  36 – 41      26

Ηρακλής Πύργου                       31 – 59      24

------------------------------------------------------------

Κένταυρος Καπελέτου              31 –  81      15

Κένταυρος Σωστίου                    25 – 72     13

Πάνθηρες Αμαλιάδας          13 – 59             0

 

·       Ο Αχιλλέας  Νεοχωρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με – 6 βαθμούς , ενώ οι Πάνθηρες και ο Αετός Κέντρου με – 2 βαθμούς.

·       Οι Πάνθηρες Αμαλιάδας αποχώρησαν από το πρωτάθλημα και ήδη έχουν - 6 βαθμούς.

 

        Η επόμενη αγωνιστική(25η)

 

Ν. Κόροιβος Κατσαρού– Πηνειακός

Εθνικός Αμαλιάδας – Άρης Δήμητρας

Αχιλλέας Νεοχωρίου- Εθνικός Γερακίου

Κένταυρος Σωστίου – Πάνθηρες Αμαλιάδας

Ηρακλής Πύργου – Θύελλα Καρδαμά

Εθνικός Αμπελοκάμπου – Φίλιππος Ανδραβίδας

Ελπίδα Βαρθολομιού – Κένταυρος Καπελέτου

Αετός Κέντρου – Λέοντες Αμαλιάδας

 

 

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑLEGEA

 

                           (4 η αγωνιστική)

 

Άφοβος Βροχίτσας - Κεραυνός Βρίνας: 1 - 2

Πρίγκιπες Λεχαινών - Ερμής Πλατάνου:2 - 2

Α.Ο. Αρετής - Πέλοπας Πελοπίου:3 - 1  

Πρόοδος Σαλμώνης - Απόλλων Γαστούνης:3 - 1

 

 

 

                       Η βαθμολογία

         (σε 4αγώνες )

 

Α.Ο.Αρετής      15 - 11      13

Πρόοδος Σαλμώνης9 - 3        12

Κεραυνός Βρίνας 9 - 5        10

Πέλοπας Πελοπίου9 - 7        9

Άφοβος Βροχίτσας8 - 9        6

Απόλλων Γαστούνης5 - 8       3

Ερμής Πλατάνου  6 - 12       3

Πρίγκιπες Λεχαινών6 -13      3

 

Η επόμενη(5η αγωνιστική)

 

Άφοβος Βροχίτσας - Πρόοδος Σαλμώνης

Κεραυνός Βρίνας - Α.Ο. Αρετής

Ερμής Πλατάνου - Πέλοπας Πελοπίου

Απόλλων Γαστούνης- Πρίγκιπες Λεχαινών


 
Share

ADVERTAxamnos

ADVERTNikolakopoulos
ADVERTmpemphs